مرجع خبری انتظار بجنورد

تهذیب ، تحصیل ، ورزش

جناب استاندار از مردم استان عذر خواهی کنید.
نویسنده : انتظار - ساعت ۱٠:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/٥
 

در جلسه شورای اداری استان که هفته گذشته به ریاست استاندار محترم خراسان شمالی برگزار شد،از تعدادی از مدیران دست اندر کار سفر رهبری تقدیر به عمل آمد.از همه حواشی مربوط به این تقدیر و تشکر ها می گذریم.کاری هم به اینکه از چه کسانی و چرا تقدیر شد نداریم.آنچه در این میان تا حدی مقدمات ناراحتی مردم استان را فراهم می‌سازد بخشی از سخنان جناب استاندار است.

به این بخش از سخنان استاندار در جلسه شورای اداری توجه کنید:

"...عزیزان من،من افتخار می کنم که الان بگم من همشهریهای شما ام.اما یک نکته ای را بگم. قصد جسارت ندارما ! اونایی که خراسان شمالی ان.باور کنید قبل از سفر آقا استان شما ناشناخته بود.اگر یک جایی رو می گفتن خراسان شمالی مردم یاد فقر،عقب ماندگی ذهنی،عقب ماندگی فرهنگی،کسانی که دائماً به دنبال این که حیووناشونو ببرن صحرا و چوپانی کنند..."

جناب استاندار!حالا که بعد از ماهها خود را همشهری ما می دانید،ورودتان را به استان تبریک میگوئیم و توجهتان را به فرمایشات حضرت آقا نسبت به این مردم جلب میکنیم.

حضرت آقا در جمع مردم بجنورد در استادیوم تختی این شهر فرمودند:

مردم این استان را با شور و نشاط و سرزندگی در همه میدان ها شناخته ایم ، این استان را با سرزندگی با نشاط و آمادگی به کاری شناختیم همه جا این را نشان دادند در عرصه دفاع مقدس با داشتن 50 سردار برجسته و 2772 شهید ،در بیست و هشتم صفر این مردم را با عشق و علاقه به طرف مرقد آقا امام رضا علیه السلام مشرف میشوند شناخته ایم ....

و در جمع طلاب و روحانیون فرمودند:

 خراسان شمالی یک منطفه استعداد خیز است حالا یک نفری که من خودم ایشان را زیارت کردم و در درسشان شرکت کردم آقای آمیرزا حسن بجنوردی هستند، و عالمان زیادی چون آقا میرزا احمد بجنوردی مرتضوی و شیخ محمد تقی معروف بجنوردی امام جماعت معتبر و موجه مسجد گوهرشاد و چندین طلبه شهید این استان ، اینها برجسته های این منطقه اند. بله ،از لحاظ کمیت زیاد نیستند اما زبده اند ، بر جسته اند. 

و جوانان این استان را این گونه مورد خطاب قرار دادند:

جوان بجنوردی افتخار کند که مربوط به این شهر است جوان مربوط به این استان از هر قومی از اقوام که هست افتخار کند که متعلق به این استان است متعلق به این منطقه است متعلق به این مردم است.

مردم این منطقه غیورند دیندارند ، مرزبانند ، سرزنده و بانشاط و شجاعند این خصوصیات خصوصیات بر جسته است ، این استان جزو ده استان برتر کشوری از لحاظ استعداد و توانائی علمی است.

جناب استاندار لطفا از این مردم با چنین ویژگیهای عذر خواهی کنید.