مرجع خبری انتظار بجنورد

تهذیب ، تحصیل ، ورزش

ایران باخت ولی در خاطره‌ها ماند
نویسنده : انتظار - ساعت ۱٢:٠٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٤/٢۳
 

وداع تلخ پدیده تازه وارد با لیگ جهانی

تیم ملی والیبال ایران در آخرین دیدار خود در رقابت‌های لیگ جهانی برابر تیم ملی آلمان در ورزشگاه بزرگ آزادی با قبول شکست سه بر صفر وداع تلخی با این دوره از رقابت‌ها داشت تا در شبی که شاگردان ولاسکو می‌توانستند در رده سوم جدول رده بندی قرار گیرند،به پنجمی در گروه خود رضایت دهند.

والیبال ایران در دومین دیدار خود مقابل آلمان در ست اول 25 بر 21 در ست دوم 25 بر 23 و در ست سوم با امتیاز 25 بر 22 از ژرمن‌ها شکست خورد تا به عنوان تیم پنجم گروه B رضایت دهد.تیم ملی ایران با پیراهن سرخ رنگ و ترکیب رحمان داودی، امیر غفور، علی مباشری، محمد موسوی، عادل غلامی، سعید معروف و فرهاد ظریف مقابل سیاه پوشان آلمان به میدان رفتند که این ترکیب نتوانست پیروزی شبرین بازی اول را تکرار کند تا ایران در دیدار دوم برابر ژرمن‌ها شکست را قبول کند


 
 
گزارشی از هولناک‌ترین استادیوم‌ها در جهان
نویسنده : انتظار - ساعت ۱٢:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٤/۱٢
 

نمی‌دانیم چطور برخی‌ها می‌‌خواهند این گزارش را رد کنند ولی به واقع ورزشگاه‌هایی در سراسر دنیا هستند که بازیکنان از حضور در آن وحشت دارند. در واقع برخی ورزشگاه ها هستند وقتی که به عنوان یک میهمان وارد آن می شوند گویی روانه جهنم شده‌اند، اما در یک مسابقه فوتبال و در همین جهنم ها گل های تماشایی رد و بدل می شوند و بر هیجان فوتبال افزوده می شود.

ورزشگاه‌هایی که تیم‌های‌ باشگاهی یا ملی در آن به راحتی به میدان می‌روند ولی تیم حریف از حضور در آن هراس دارد. شاید اندازه و شاید هم سر و صداهایی که هواداران در آن به راه می‌اندازند و یا هر دوی این فاکتورها با هم این ورزشگاه را ترسناک می‌کنند. با این حال، این ورزشگاه‌ها برای تیم‌های میزبان به نوعی بهترین مکان برای رویارویی‌ با حریفان است.

همه کشورها ورزشگاه هایی دارند که در سرتاسر کره زمین شناخته شده اند و در مسابقات فوتبال در رده ملی و باشگاهی شاهد بوده ایم که فضای خاصی در این ورزشگاه ها ایجاد شده، اما طبق آمار و نظر کارشناسان 20 ورزشگاهی که در زیر معرفی می شوند جزو  وحشت آورترین استادیوم های فوتبال انتخاب شده اند که در زیر به معرفی کامل این ورزشگاه ها می پردازیم:

20. سن پائولو - ناپولی - ایتالیا

تاریخ گشایش 1959

این ورزشگاه گنجایش 60 هزار تماشاگر را دارد. البته این تعداد از گنجایش اصلی آن که 82 هزار تن بود کمتر شده است. اگر این ورزشگاه بازسازی نمی‌شد و همان 82 هزار تن در دیدارها حضور می‌یافتند، جو آن بسیار ترسناک‌تر می‌شد. هواداران بسیار نزدیک به یکدیگر هستند و دید بسیار خوبی هم به زمین مسابقه دارند. تماشاگران دیدارهای ناپولی سر و صدای زیادی به راه می‌اندازند و حضور تیم‌های میهمان در زمین را به کاری سخت بدل می‌کنند.


 
 
تعظیم ایتالیایی‌ها به والیبال ایران
نویسنده : انتظار - ساعت ۱۱:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٤/۸
 

  نخستین دیدار تیم‌های والیبال ایران و ایتالیا از هفته پنجم رقابت‌های لیگ جهانی والیبال از ساعت 22:30 به وقت تهران در سالن مملو از تماشاگر پالاکاسا شهر مودنا برگزار شد که در پایان شاگردان خولیو ولاسکو با نتیجه 3 بر یک و با امتیازهای (23 - 25، 22 - 25، 22 - 22، 32 - 30) بازی را به سود خود رقم زدند و جمع امتیازهای خود در جدول رده‌بندی را به 6 رساندند.

 


 
 
میلاد قائم آل محمد مبارک باد
نویسنده : انتظار - ساعت ۸:۱۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٤/۱
 

دلم جز هوایت هوای ندارد

لبم غیر نامت نوای ندارد

وضو واذان ونماز وقنوتم

بدون ولایت صفایی ندارد


 دلی که نشد خانه یاس و نرگس

خراب است و ویران بهایی ندارد

مرا در کمندت بیفکن که دیگر

گرفتار عشقت رهایی ندارد

خوشا آنکه غیر از ظهورت، نگارا

شب قدر دیگر دعایی ندارد.

ید اللی و حق به جز دست

مشگل گشای تو مشگل گشایی ندارد 

غلام توام از ازل تا قیامت

که این بندگی انتهایی ندارد

بیا تا جوانم بده رخ نشانم

که این زندگانی وفایی ندارد

بیا تا نمردم به فکر دوا باش

به فکر علاج دل بی نوا باش

کریما رحیما رئوفا عطوفا نگارا

بیا جان مولا

بیا جان مولا